Masaż relaksacyjny

Coraz większe tempo życia i nieustanny stres sprawiają, że rośnie liczba osób zmagających się z napięciem mięśni, przemęczeniem i kłopotami ze skutecznym odpoczynkiem. Świetnym sposobem na to, aby się rozluźnić i zapomnieć chociaż na chwilę o otaczającej rzeczywistości jest aromatyczny masaż relaksacyjny. To przyjemność nie tylko dla ciała, ale również dla ducha. Jeśli chcesz zmniejszyć napięcie mięśniowe, usprawnić przepływ krwi, a także limfy, po prostu poczuć się lepiej, jest to bardzo dobry wybór.

Na czym polega aromatyczny masaż relaksacyjny?

Decydując się na aromatyczny masaż relaksacyjny, masz dwie opcje do wyboru. Możesz postawić na masaż całego ciała bądź ten, który skoncentruje się wyłącznie na wybranym rejonie. Mogą to być na przykład plecy. Cechą charakterystyczną tego zabiegu są przede wszystkim naprawdę wolne, spokojne, delikatne i płynne ruchy. Osoba wykonująca masaż wykorzystuje nie tylko dłonie, ale również przedramiona. Aby było to przyjemne, stosowane są środki gwarantujące poślizg. Może to być na przykład oliwka. Masaż relaksacyjny może być urozmaicony płynną czekoladą, miodem, woskiem ze świecy czy gorącymi kamieniami.

Początek masażu to na ogół ruchy głaszczące. Po nich przychodzi pora na ugniatanie skóry. Wykonuje się to od dołu ku górze. Dzięki temu poprawie ulega ukrwienie oraz krążenie limfy. Ważnym elementem masaży jest oklepywanie.

Wybierając dobry salon masażu, możesz mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany przez doświadczonego i wykwalifikowanego masażystę, który doskonale zna się na swojej pracy. Warto podkreślić, że trakcie całego masażu zapewniona jest przyjazna, intymna atmosfera, która sprzyja relaksowi.

Co zyskasz, decydując się na aromatyczny masaż relaksacyjny?

Aromatyczny masaż relaksacyjny to szereg korzyści. Jak już wspomnieliśmy, to świetny sposób na rozluźnienie mięśni, a także usprawnienie przepływu krwi i limfy. Regularnie wykonywany masaż sprawia, że poprawia się również przemiana materii. Organizm zdecydowanie lepiej radzi sobie z usuwaniem toksyn, komórki są lepiej odżywione i dotlenione. Jeśli krew krąży szybciej, to niezbędne substancje docierają do wszystkich tkanek i komórek na czas. Coraz częściej mówi się również o pozytywnym wpływie masażu relaksacyjnego na układ odpornościowy – osoby, które regularnie korzystają z takich zabiegów zdecydowanie mniej chorują.

Mówiąc o masażu relaksacyjnym, nie można pominąć wynikających z niego korzyści dla zdrowia psychicznego. Wielu z nas nie potrafi efektywnie radzić sobie ze stresem. W efekcie zmagamy się z napięciem mięśniowym, bólami głowy, mamy trudności z zasypianiem, ciężko nam się skoncentrować. Masaż to świetny sposób na relaks. Poddając mu się regularnie, można naprawdę efektywnie się wyciszyć i odprężyć.

Powodem, dla którego wiele pań decyduje się korzystać z masażu jest dobry wpływ na urodę. Stymulacja manualna skóry korzystnie wpływa zarówno na jej jędrność, jak i elastyczność. Jeśli masz cellulit, Twoja skóra nie wygląda najlepiej, regularnie wykonywany masaż przyniesie wyraźną poprawę. Pamiętaj, że w trakcie zabiegu stosowane są różne produkty gwarantujące poślizg. One również pielęgnują Twoją skórę, pozostawiając ją głęboko nawilżoną.

Nie można zapomnieć również o tym, że aromatyczny masaż relaksacyjny to świetny sposób na poprawę nastroju. Wszystko dlatego, że wzmaga on wydzielanie endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia. Jeśli więc chcesz przywrócić sobie wewnętrzną równowagę, poczuć się lepiej, mieć więcej energii i chęci do działania, taki rodzaj masażu jest jak najbardziej dla Ciebie.

Jakie są wskazania do aromatycznego masażu relaksacyjnego?

Korzystanie z tego rodzaju zabiegu zaleca się przede wszystkim osobom zmagającym się z:

  • chronicznym zmęczeniem;
  • długotrwałym stresem;
  • trudnościami ze snem;
  • brakiem energii do działania.

To dobry wybór również wówczas, gdy problemem jest nadmierna pobudliwość.

Aromatyczny masaż relaksacyjny to sposób na to, aby dać sobie odrobinę przyjemności, a jednocześnie zatroszczyć się o swoje ciało. Już pojedyncze spotkanie z masażystą sprawi, że poczujesz się lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 16 =