W jaki sposób najlepiej urządzić swój apartament i ogród?

Zasady aranżacji współczesnych pomieszczeń są jasne – najistotniejsza staje się tutaj prosta, jasna przestrzeń. W kolorystyce nowych wnętrz dominują natomiast odcienie szarości, bieli i beżu. Takie mieszkania zachwycają nie tylko stylem, ale również i funkcjonalnością. Podpowiadamy, jak urządzić nowoczesne wnętrza, aby móc cieszyć się ich komfortem.

Jakie blogi wnętrzarskie polecają internauci?

Otwarta przestrzeń to najważniejszy aspekt nowoczesnych wnętrz. Nowe aranżacje rezygnują z masywnych mebli i licznych ozdób. Na DOMEROX ich miejscu pojawiają się natomiast otwarte przestrzenie, opromienione światłem słonecznym. W aranżacjach mieszkań zaczyna dominować minimalizm, przejawiający się wyeliminowaniem barwnych ozdób i obrazów i plakatów, jakie jeszcze całkiem niedawno zdobiły puste dziś ściany. Współczesne meble cechuje także prostota wykorzystanych w nich rozwiązań. Nie ma tutaj miejsca na skomplikowane zdobienia, ciężkie obicia i ozdoby, jakie idealnie wpisują się w styl tradycyjny. Nowoczesne aranżacje sięgają często po geometryczne kształty i proste formy. Stonowane barwy, zwane również zimnymi, stanowią kolejną domenę dzisiejszych mieszkań. Na pierwszy plan wysuwają się tu szarość i czerń, a także błękit z szarościami. Wyróżniająca się barwa jednej ściany pozwoli natomiast przełamać wystrój, co wykorzystuje sporo osób. Zwolennicy zdecydowanych barw mogą natomiast wybrać jakiś dominujący odcień, ożywiający pomieszczenia i budujący ich charakter. Nowoczesne meble zdominowane zostały poprzez białe i ciemne barwy oraz kolor drzewa, który znakomicie pasuje do monochromatycznych ścian.

5 projektów na aranżację małego ogrodu

Popularność ogrodów zimowych nieustannie rośnie, a rozwiązania te cieszą się coraz szerszym zainteresowaniem. Projekt ogrodu zimowego może dołączyć go do istniejącego już domu. W tym przypadku przyjmuje on głównie formę zabudowanego tarasu. Coraz częściej ogrody zimowe planowane są jako odrębna przestrzeń, oddzielona od domu mieszkalnego. Proste konstrukcje oraz łatwy montaż sprawia, że budową poradzi sobie niemalże każdy domowy majsterkowicz. Wbrew swojej nazwie, taki ogród to wyjątkowa ozdoba nie tylko w zimie, ale również i w innych porach roku. Najlepiej jednak spełnia on swoją funkcję wtedy, gdy pogoda nie służy już spacerom, natomiast my nadal chcemy napawać się pięknem środowiska naturalnego. Taka oranżeria to także dobre schronienie dla tych roślin, które z pewnością nie przetrwają ekspozycji na ujemne temperatury. W nieogrzewanych ogrodach zimowych sprawdzają się kaktusy, hibiskusy, a także kamelie oraz gardenie. W zaciemnionych oranżeriach sprawdzą się również bluszcze. To także atrakcyjne środowisko dla storczyków, choć w sporej mierze ich przetrwanie w takich warunkach będzie zależeć od wybranego gatunku. Męczennice, oleandry i figowce oraz inne gatunki ciepłolubne doskonale poradzą sobie w ogrodzie zimowym z wyższą temperaturą w ciągu roku.

Jaki blog lifestylowy warto czytać?

Swobodny dostęp do Internetu sprawia, że większość spośród nas to właśnie w sieci szuka różnych informacji. Użytkownicy internetu interesują się życiem osób z telewizyjnych ekranów i dzielą swoją własną codziennością na służących temu portalach. Z chęcią sięgamy też do różnych blogów, na jakich systematycznie pojawiają się wpisy, związane z naszą pasją oraz zainteresowaniami. Blogi lifestylowe cieszą się współcześnie ogromnym uznaniem. Pod tą nazwą mieszczą się strony, zawierające odwołania do zwykłej codzienności. Najbardziej poczytnymi problemami są przede wszystkim historie związane z życiem oraz modą. Wśród blogów lifestylowych na pierwszy plan wysuwają się zarówno te, jakie pisane są przez mamy dla mam. Blogujące mamy przedstawiają swoją niedoskonałą codzienność, co stanowi idealną odmianę od przelukrowanych zdjęć, serwowanych przez tzw. celebrytów. Podejmując takie tematy możesz mieć pewność, iż pierwsi czytelnicy pojawią się błyskawicznie, a przygoda w sieci nabierze tempa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − siedemnaście =