Bateria prysznicowa czarny mat – Jaki model wybrać w 2023 roku?

Wybierając baterie do łazienki, mamy do wyboru modele, które różnią się między sobą nie tylko ogólnym designem, sposobem montażu, parametrami technicznymi, funkcjonalnością czy marką, ale także i kolorystyki. W ostatnich latach na rynku pojawiły się baterie nie tylko w kolorze chrom błyszczący, ale także i w czerni, złocie czy bieli. Bateria prysznicowa czarny mat, z pewnością jest idealną opcją dla wielu współczesnych łazienkowych aranżacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, które modele są polecane przez ekspertów czy klientów indywidualnych oraz czym kierować się podczas wyboru czarnych baterii do łazienki – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Bateria prysznicowa czarny mat – w jakich aranżacjach się sprawdzi?

Czarne baterie łazienkowe szturmem zdobyły rynek. Modele te są zupełnie inny, niż znane nam jeszcze do niedawna baterie chromowane. Czerń przykuwa wzrok, sprawia, że wnętrze nabiera określonego charakteru. Jest to kolor, który z jednej strony jest bardzo odważny, z drugiej zaś – elegancki. Tak naprawdę nie można jednoznacznie powiedzieć, w jakich łazienkach sprawdzą się baterie prysznicowe czarny mat. Wiele bowiem zależy od samego wykończenia, od formy, wzornictwa oraz od sposobu montażu.

Wśród baterii prysznicowych natynkowych czarny mat znajdują się na przykład jednouchwytowe o prostej formie, które sprawdzą się w łazienkach nowoczesnych. Baterie prysznicowe z termostatem są także ciekawą propozycją do wnętrz minimalistycznych. Natomiast baterie prysznicowe czarny mat z dwoma pokrętłami, to zazwyczaj produkty, które wybierane są chętnie do łazienek utrzymanych w stylistyce retro. Kurki w ich przypadku są stylizowane, a sama bateria ma ciekawe wzornictwo.

czarna babina prysznicowa

Bateria prysznicowa czarny mat – montowana podtynkowo

Na rynku znajdują się nie tylko czarne baterie natryskowe montowane natynkowo, ale także i modele podtynkowe, które w ostatnich latach cieszą się sporym zainteresowaniem. To zresztą baterie prysznicowe podtynkowe przez ekspertów uznawane są za jedne z lepszych. Ze względu na to, że montowane są w ścianie, ich mechanizm, “serce baterii” schowane jest i nie jest narażone na szereg negatywnych czynników.

Baterie prysznicowe podtynkowe czarny mat wybierane są jednak nie za względu na dobre parametry techniczne i wytrzymałość, a ze względu na swoją estetykę. To bowiem właśnie one idealnie sprawdzą się w modnych ostatnio łazienkach typu loft, łazienkach ultranowoczesnych oraz wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka jakość wykonania oraz ciekawa estetyka.

Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru baterii prysznicowych czarny mat?

Baterie, które znajdują się na rynku, możemy podzielić na takie, które posiadają dobre parametry, wyróżniają się ciekawym designem, funkcjonalnością oraz takie, które są po prostu tanie, ale niekoniecznie już dobre. Wybierając baterie do łazienki w kolorze innym, niż chrom powinno zwrócić się uwagę na powłokę armatury. Niestety na rynku jest wiele modeli “no name”, które na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, jak markowe. Niestety w ich przypadku powłoka zazwyczaj to tylko i wyłącznie lakier lub farba. Najlepszej jakości są czarne matowe krany z powłoka PVD. Powłoka ta powszechnie jest stosowana, podczas produkcji wysokiej jakości sprzętów medycznych. Jest odporna na wiele czynników, ale przede wszystkim jest trwała.

2 komentarze do “Bateria prysznicowa czarny mat – Jaki model wybrać w 2023 roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 4 =