User Experience systemów IT w zdrowiu

User Experience systemów IT w zdrowiu

Badanie User Experience systemów IT w zdrowiu na Mazowszu to niepowtarzalna okazja do oceny przydatności i użyteczności systemów medycznych. Sprawdź, jak systemy IT w placówkach i szpitalach oceniane są z perspektywy pielęgniarki, położnej, lekarza czy pracownika administracyjnego. Dlaczego wygoda i przejrzystość systemów informatycznych w placówce zdrowia jest istotnym czynnikiem podnoszącym jakość pracy.

Bezpieczeństwo pacjenta i personelu medycznego

User Experience systemów IT w zdrowiuPraca w placówce medycznej czy szpitalu wymaga od personelu elementarnej znajomości obsługi komputera. W obecnych czasach już nie tylko umiejętności, wiedza, doświadczenie i praktyka z obszaru medycyny pomaga w leczeniu pacjentów. Aby bezpiecznie i sprawnie prowadzić opiekę nad chorym dorosłym czy dzieckiem, czynności wykonane w procesie terapeutycznym należy archiwizować w szybko dostępnych i inteligentnych zbiorach danych. Takie są właśnie systemy medyczne klasy HIS (Hospital Information System) zwane Szpitalnymi Systemami Informatycznymi (SSI). Systemy te chronią również pracownika placówki medycznej w kwestii odpowiedzialności karnej i cywilnej w przypadku roszczeń pacjenta bądź jego rodziny co do procesu leczenia. Pod jednym warunkiem, że są sprawne i przemyślane.

Wszystkie zlecenia w 5 zamiast 60 minut

User Experience systemów IT w zdrowiuOszczędność czasu, która idzie za wprowadzeniem systemu IT do działania placówki i oddziału idzie łatwo policzyć. Czynności powtarzalne, jak wpisywanie danych pacjenta, podpisywanie zleceń lekarskich, czy samo ich wystawianie dzięki automatyzacji i optymalizacji skraca się w zależności od złożoności procesu. Chociaż to nie złota reguła każdego z systemów. Niech rękę podniesie ten, kto zjadł nerwy i puścił soczyste słowa, klikając dziesiątki razy próbując zaprowadzić porządek w procedurach procesu pielęgnowania u jednego pacjenta. A co dopiero na całym oddziale czy szpitalu. Dlatego systemy powinny być intuicyjne dla personelu, nie dla ich twórców.

User Experience systemów IT w zdrowiu – Nic o nas bez nas

User Experience systemów IT w zdrowiuProjekt eZdrowie mazowieckie na WUM, który startuje od 15 stycznia 2018 w Warszawie, daje niepowtarzalną okazję do poznania rozwiązań z obszaru nowych technologii w zdrowiu na żywo. To też sposobność do podzielenia się swoimi doświadczeniami, oczekiwaniami i poznania ludzi, którzy mają podobne zainteresowania oraz wiedzę. W ramach tego projektu realizowane jest również badanie ankietowe User Experience systemów IT w zdrowiu: goo.gl/V2ZfE8 .To doskonała okazja do podzielenia się wrażeniami, jakich doświadcza użytkownik podczas korzystania z produktu interaktywnego (HIS, SSI) w krótkiej ankiecie on-line. Wyniki badania zostaną opublikowane w czerwcu 2018 roku na zakończenie cyklu 6 spotkań w postaci przejrzystego raportu.

Leave a Reply