Startupy medyczne w Polsce – RAPORT MEDmeetsTECH

Startupy medyczne w Polsce to wyodrębniona grupa, którą eksperci z MEDmeetsTECH wzięli pod lupę. Prezentacja wyników obserwacji odbyła się w Warszawie, na konferencji poświęconej nowym technologiom w ochronie zdrowia i telemedycynie. Szczegóły pracy opisali w prezentowanym na stronie wydarzenia raporcie. Materiał wraz z komentarzami ekspertów nowych technologii opracowano wspólnie z Atena Research & Consulting.

Kategorię startup-ów medycznych potraktowaliśmy szeroko – zaprosiliśmy do podzielenia się opinią startupy z różnych dziedzin medycyny, związanych ze sportem, zdrowym trybem życia i odżywianiem.

MEDmeetsTECH

Raport startupy medyczne w Polsce opisuje ponad sześćdziesiąt startupów. Został on uzupełniony o serię komentarzy ekspertów, którzy mają znaczący wpływ na obszar #medtech. Komentarze są niezwykle istotne w kontekście tej branży ze względu na jej specyfikę i liczne regulacje prawne.

Startupy medyczne w Polsce

Uwzględniając ilość startupów z tego obszaru działających w Polsce, raport zaprezentowano jako wiarygodny obraz wyzwań dla branży startupów. Szczególnie w ochronie zdrowia, medycynie i telemedycynie. To na pewno cenny punkt odniesienia do aktualnej sytuacji na rynku. Jednym z tematów wydarzenia była telemedycyna w kardiologii, o której przeczytasz w poprzednim artykule.

Badając startupy, autorzy skupili się głównie na precyzyjnym określeniu profili startupów i ich założycieli. Określono też dotychczasową współpracę z kluczowymi podmiotami na rynku. Partnerami i przedstawicielami branży medycznej, instytucji rządowych: Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwem Zdrowia czy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Startupy medyczne w Polsce

RAPORT O START-UPACH MEDYCZNYCH W POLSCE – MEDmeetsTECH

Tego typu spotkania są doskonałą okazją do poznania ekspertów i wymiany doświadczeń w obszarze nowych technologii stosowanych w ochronie zdrowia. To również dobra okazja na weryfikacji kierunku rozwoju start-upu, jak i możliwość skorzystanie z okazji skalowania na rynki zagraniczne.

Dodaj komentarz