Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Zastanawiasz się nad wizytą u lekarza specjalisty w ramach NFZ i paraliżuje Cię sama myśl o kolejce? Odbierasz niepokojące sygnały ze swojego organizmu, ale masz problem z podjęciem działania z uwagi na koszty i problemy z dostępem do świadczeń? Sprawdź jak ułatwić sobie życie i zarządzać kosztami leczenia w budżecie domowym.

Pomyśl o korzyściach dla Siebie

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?Co daje dostęp do prywatnej opieki medycznej w ramach ubezpieczenia zdrowotnego czy abonamentu medycznego? Określony w zakresie produktu zasób świadczeń medycznych. Najczęściej bez limitu. To znaczy: wizyty u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistów. Badania diagnostyczne – laboratoryjne i obrazowe. Możliwość rehabilitacji, fizykoterapii czy opiekę stomatologiczną na preferencyjnych warunkach. Dodatkowo możliwość korzystania z profilaktyki w postaci szczepień przeciwko grypie sezonowej, tężcowi czy WZW. Przeglądy stanu zdrowia, a nawet zdalny kontakt z lekarzem za pośrednictwem e-konsultacji. Prywatna opieka to również wyższy poziom obsługi i narzędzia typu Internetowe Konto Pacjenta, dzięki którym łatwiej i szybciej umówisz się na wizyty, sprawdzisz wyniki badań czy zamówisz receptę.

Po co mi prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?Skoro czytasz dalej ten wpis, to jest cień szansy, że rozważasz zakup takiej opieki. Szukasz rady lub wskazówki jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne, żeby nie przepłacać i mieć wszystko w pakiecie. Łącznie z karetką w razie wypadku, operacjami w szpitalu i badaniami genetycznymi w pakiecie. Oczywiście możesz znaleźć na rynku tak rozbudowane produkty, ale musisz mieć świadomość ceny (bardzo, bardzo drogo) i ograniczonego obszaru realizacji. Dostawcy usług zdrowotnych to prywatne sieci placówek lub operatorzy skupiający te placówki właśnie w celu zarządzania ruchem pacjentów. Co to oznacza dla Pacjenta? Nic innego jak dostęp do najczęstszych świadczeń w możliwie najszybszym czasie w miejscowości, w której obecnie się znajduje. Dzięki temu możesz skorzystać z opieki lekarza w krótszym czasie niż w ramach NFZ. Szybciej uzyskać informację o stanie swojego zdrowia i rozpocząć proces powrotu do zdrowia.

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?Z mojej perspektywy są trzy obszary, którymi należy kierować się przy wyborze rozwiązania – cena, zakres i dostawca. W zależności gdzie mieszkasz, kwestia ilości dostawców może zadziałać jedynie na Twoją korzyść. Firmy konkurują ze sobą o Pacjentów, oferując szersze pakiety w niższych cenach. Osobie, która na co dzień nie obcuje z nomenklaturą medyczną ciężko porównać zakresy świadczeń, dlatego często wybór warunkuje cena. Za tanio – musi być kiepsko. Za drogo – nie stać mnie. O wybiorę ten średni, bo ani za drogo, ani za tanio. Większość z nas tak właśnie podejdzie do wyboru zakresu. Dlatego najczęściej dostawcy ubezpieczeń proponują właśnie trzy, góra cztery warianty. Warto na pewno zastanowić się, z jakiego rodzaju specjalistów korzystam lub planuję. Jakie badania wykonuję bądź wypada wykonać w ramach profilaktyki i prewencji chorób cywilizacyjnych.

Gdzie kupić najtaniej?

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?W każdym biznesie im większa skala, tym niższe koszty. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdź w swojej firmie możliwości przystąpienia do prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego w roli pracownika. Tak zwane grupowe ubezpieczenie. W drugiej kolejności pomyśl o roli partnera osoby, która taki produkt ma zapewniony z firmy. Często warunki przystąpienia nie wymagają, abyście byli małżeństwem czy musieli udowadniać bycie razem. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia szczegółowo rozpisano prawa, obowiązki i zależności. Niestety wypada się z nimi zapoznać, aby mieć pogląd na sytuację. Najmniej atrakcyjne cenowo będą ubezpieczenia indywidualne, które można sprawdzić na stronach ubezpieczycieli czy po spotkaniach z agentem ubezpieczeniowym.

Jeśli nadal masz wątpliwości, jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne możesz zapytać znajomych, którzy mają i korzystają. Nic nie działa lepiej od rekomendacji i opinii doświadczonych użytkowników. Zerknij też na mój artykuł Telekonsultacje medyczne. Rozwiązania telemedyczne coraz śmielej wkraczają do oferty prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, podnosząc ich jakość. Może to Cię zainspiruje. Powodzenia w wyborze!

 

Dodaj komentarz