5 sposobów na wykorzystanie IoT w opiece nad seniorem

5 sposobów na wykorzystanie IoT w opiece nad seniorem

5 sposobów na wykorzystanie IoT w opiece nad seniorem to poszukiwanie pomysłów na zastosowanie telemedycyny w opiece. Chcesz wiedzieć, jak sobie z tym radzą placówki medyczne czy opiekuńczo-lecznicze w Warszawie? Jak wykorzystać potencjał drzemiący w telemedycynie do efektywnego realizowania świadczeń zdrowotnych? Ten artykuł jest dla Ciebie.

5 sposobów na wykorzystanie IoT w opiece nad seniorem – czyli senior z telefonem

5 sposobów na wykorzystanie IoT w opiece nad senioremZastanawialiście się kiedyś, ilu seniorów posiada w Polsce smartfony? Według GUS w 2015 roku było ich ponad 8,8 mln. To liczba osób po 55 roku życia. 16 proc. z nich to aktywni internauci. W swoich domach posiadają różnorakie urządzenia peryferyjne takie jak ciśnieniomierz, glukometr, pulsometr, smartband. W domach są też instalowane czujniki np. dymu, ruchu czy otwarcia drzwi. Co raz więcej mieszkań jest w nie wyposażane, ot, tak, dla podniesienia bezpieczeństwa i monitorowania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańca. Zastanawialiście się nad zastosowaniem takiego sprzętu w opiece medycznej nad seniorem?

Internet Rzeczy w opiece nad seniorem 360 dni w roku

5 sposobów na wykorzystanie IoT w opiece nad seniorem
ricoh.pl

Jak wykorzystać sprzęt telemedyczny, a także o zarządzaniu w placówkach opieki nas seniorem dowiecie się na pierwszym z cyklu 6 warsztatów w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym WUM. W poniedziałek 15.01.2018 roku od godziny 17:00 spotkamy się na 90-cio minutowym meetingu z telemedycyną na Mazowszu. Wśród prelegentów będą obecni menedżerowie zdrowia, dyrektorzy medyczni i prezesi spółek, którzy mają doświadczenie w omawianym obszarze. M.in. COMARCH Healthcare, SiDLY Care i Dom Lekarza Seniora w Warszawie. Ciekawostką jest, że podczas spotkania wydarzenie będzie rejestrowane w technologii 360 stopni jako film sferyczny. To dzięki naszemu Partnerowi RICOH Polska.

5 sposobów na wykorzystanie IoT w telemedycynie

5 sposobów na wykorzystanie IoT w opiece nad senioremNasi prelegenci podczas wydarzenia będą do Waszej dyspozycji w strefie demonstracyjnej po prelekcjach. To doskonała okazja do porozmawiania, znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania. To też możliwość poznania rozwiązań komercyjnych i publicznych w opiece zdrowotnej zrealizowanych na terenie województwa mazowieckiego. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Zakładem Informatyki Medycznej i Telemedycyny WUM i ma na celu podniesienie świadomości dotyczącej nowych technologii wykorzystywanych w opiece długoterminowej. Zapraszamy do rejestracji w linku REJESTRACJAgoo.gl/MqYbys. O szczegółach projektu Warsztaty eZdrowie mazowieckie na WUM przeczytasz w moich poprzednich wpisach, do czego gorąco zachęcam.

 

Leave a Reply